Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jak odnowić krzesła? Renowacja krok po kroku 0

Renowacja mebli to jedno z bardziej oryginalnych zajęć, które ma grono swoich zwolenników. Wystarczy kilka godzin, aby z mocno sfatygowanego egzemplarza zrobić prawdziwe unikatowe cacko. Jak odnowić stare krzesła? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie.

Niezbędnik stolarski

Przed przystąpieniem do pracy warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią wykonanie wszystkich etapów. Dzięki zgromadzeniu ich w jednym miejscu renowacja przebiegnie znacznie sprawniej. Podstawowe produkty to papier ścierny o różnej grubości, bloczki ścierne, folia malarska oraz arkusze tektury. Przydatne są także szpachelka, masa szpachlowa do drewna, pędzle różnej wielkości, szmatka, wiaderko, delikatny detergent, jak również farba, lakier lub lakierobejca. Jak odnowić stare krzesła? W pierwszej kolejności należy je dokładnie obejrzeć. Sprawdzić ich solidność, jakość połączeń, stan farby.

Renowacja krzesła

Meble, którym chcemy dać drugie życie, zwykle potrzebują gruntownego oczyszczenia. Jak odnowić stare krzesła? Całą ich powierzchnie należy przetrzeć papierem ściernym gruboziarnistym. Dzięki temu można się pozbyć tzw. luźnych powłok. Czyszczenie to także wyrównywanie rys i ewentualnych uszkodzeń. Najczęściej przy okazji usuwa się stare powłoki farby. To zabieg niezbędny, zwłaszcza gdy po renowacji krzesło nie będzie malowane, tylko w planach jest wyeksponowanie naturalnego usłojenia drewna. Usuwanie farby nie jest konieczne w sytuacji, gdy mebel ma zachować swoją barwę, która jest w dobrej kondycji. Ostatnim zabiegiem przy czyszczeniu jest zmatowienie desek papierem drobnoziarnistym.

Pomysły przy renowacji

Dobrze oczyszczone podłoże zyskuje lepszą przyczepność. Jak odnowić stare krzesła po wyrównaniu powierzchni desek? Należy je odpylić oraz umyć. Po całkowitym wyschnięciu wypełnia się ubytki, których nie wyrównał papier ścierny. W tym celu stosuje się masę szpachlową do drewna. Jej kolor warto dobrać pod kątem odcienia mebla lub wybrać wyrób bezbarwny. Jeśli krzesło ma być malowane, powinno być najpierw zabezpieczone. Do tego celu nadają się preparaty całkowicie transparentne lub mające w składzie pigment. Można je nabyć w sklepie Le Style Margaret. Odnowione krzesła pięknie prezentują się w wersji pomalowanej. Wybierając biel, można tworzyć wnętrze o stylistyce rustykalnej lub prowansalskiej.

Renowacja krzesła wymaga zastosowania produktów wysokiej jakości. Dzięki nim efekt będzie estetyczny i trwały. Wszystkie szczegółowe informacje, dotyczące przeznaczenia konkretnego preparatu są umieszczone w jego karcie technicznej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl