Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jaki papier ścierny do drewna? 0

Papier ścierny stanowi nieodłączny element prac renowacyjnych i remontów. Ze względu na swoją gramaturę, nadaje się do stosowania na różnych powierzchniach. Przed rozpoczęciem wszelkich działań warto wiedzieć, jaki papier ścierny do drewna, a jaki stosować na przykład do metalu lub tworzyw sztucznych.

Ręcznie lub szlifierką

Jeśli zależy nam na uzyskaniu idealnie gładkiej powierzchni, należy uzbroić się w wiedzę, dotyczącą gradacji papieru ściernego. Jest to cienki nośnik wykonany z mocnego kartonu, tkaniny bawełnianej lub też włókniny syntetycznej. Przylegają do niego ziarna ścierne, pochodzące z równych, naturalnych i syntetycznych materiałów, jak korund, lub elektrokorund czy karborund. Zastanawiając się, jaki papier ścierny do drewna powinno się wybrać, w pierwszej kolejności warto ustalić, jak będą wykonywane prace. Inne materiały są przydatne przy pracach ręcznych a jeszcze inne przy korzystaniu ze szlifierki.

Właściwy wybór

Dobry papier ścierny ma stabilne ziarna, które trzymają się powierzchni, do której je doczepiono. Dzieje się tak nawet przy wysokiej temperaturze i dużych obciążeniach. Jaki papier ścierny do drewna? Przyda się taki, który jest mocny i odporny na rozrywanie. Właściwości materiałów ściernych są oznakowane na opakowaniu odpowiednim kolorem lub napisem. Od spodu podana jest informacja o stopniu ziarnistości. Im wyższa liczba, tym ziarno w papierze drobniejsze. Do prac w drewnie poleca się artykuły w rolce, wykonane na papierze elastycznym. Można je nabyć w sklepie Le Style Margaret.

Wygładzanie drewna

Przed rozpoczęciem prac warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów papieru. Zarówno do drewna, jak i innych powierzchni, najpierw wybiera się papier o ostrzejszej ziarnistości, przechodząc stopniowo do drobniejszej gradacji. Takie zestawienie gwarantuje idealną gładkość bez wyraźnych skaz. Zasada ta dotyczy zarówno prac ręcznych, jak i przy pomocy szlifierki. W tym drugim przypadku istnieje ryzyko zapchania i przypalenia materiału. Jaki papier ścierny do drewna? Fachowcy polecają te z oznakowaniem od P 24 do P 400. Konkretny rodzaj jest uzależniony od grubości drewna oraz tego, czy jest ono czymś pokryte, na przykład farbą. W tym ostatnim przypadku papier musi być przeznaczony zarówno do drewna, jak i usuwania farb.

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w pracy w drewnie, zawsze mogą poprosić o pomoc pracowników sklepu. Wystarczy wytłumaczyć, do czego konkretnie będzie potrzebny papier ścierny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl