Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Przemalowywanie mebli sposobem na ich drugie życie 0

Przemalowywanie mebli sposobem na ich drugie życie

Udało się! Kupiliśmy świetne meble, które bardzo nam się podobały i miały służyć przez lata. Te jednak minęły, zmienił się nasz gust i nie możemy już patrzeć na swoje szafy. To właśnie z tego powodu przemalowywanie mebli zyskuje ostatnio na popularności. Zamiast wyrzucić i kupić nowe, wystarczy je odnowić. A najlepsze, że można to zrobić samodzielnie.

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na samodzielne przemalowywanie mebli, które z upływem czasu zniszczyły się lub najzwyczajniej w świecie - znudziły. W pismach branżowych i w internetowych poradnikach nie brakuje informacji jak samodzielnie nadać rzeczom drugie życie. Wystarczy odrobina chęci, trochę czasu i odpowiednie materiały, które można kupić w naszym sklepie.

 

 

 

Najpierw szlifowanie

Pierwszym krokiem, który pozwoli uzyskać pożądany efekt jest odpowiednie przygotowanie powierzchni mebla. Starą warstwę mebli drewnianych usuniemy przy użyciu papieru ściernego lub szlifierki. Meble w okleinie trzeba odtłuścić i oczyścić z brudu i kurzu. Wystarczy je odrobinę przetrzeć papierem ściernym. Robimy to delikatnie, aby nie uszkodzić powierzchni. 

Dzięki dostępnym na rynku produktom marki Annie Sloan przemalowywanie mebli jest jeszcze prostsze. W przypadku używania farb z serii Chalk Paint, powierzchnię wystarczy wcześniej umyć i odtłuścić, proces szlifowania możemy pominąć. Malujemy oczywiście po całkowitym wyschnięciu.

 

Potem malowanie

Do malowania używamy pędzla z miękkim włosiem lub małego wałka. Ważna jest technika malowania, od niej zależy końcowy efekt. Ważne jest by nasze ruchy były precyzyjne, równe i w miarę płynne. Wtedy unikniemy smug. Zbyt gruba warstwa farby nie jest pożądana, może z czasem zacząć pękać i odpadać. Dlatego nakładamy mało farby i często powtarzamy tę czynność. Nakładamy dwie warstwy farby, zaczynając od małych elementów i mniejszych powierzchni, a kończąc na największych. Aby efekt dłużej się utrzymywał, przemalowywane meble konserwujemy przy użyciu wosku lub lakieru utrwalającego.

 

Efekty specjalne

Jeśli zależy nam, aby nasze nowe meble wyróżniały się od innych, możemy użyć specjalnego proszku Saltwash, który po zmieszaniu z dowolnym rodzajem farby nadaje jej wyjątkowy wygląd. Przypomina on efekt wywołany wieloletnim działaniem słońca i słonej morskiej wody. Przemalowywanie mebli w ten sposób gwarantuje ich unikalny wygląd. A nasz pokój zyska tak modny śródziemnomorski charakter. 

  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl